woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ارس پن - توليد كننده بهترين در و پنجره دو جداره و UPVC
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :داريوش حقيقي
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۲:۳۳

پنجره و پنجره دو جداره چيست ؟

همان گونه كه مي دانيد در حقيقت پنجره يك ورودي در وسيله نقليه، در يا ديوار بوده كه از آن براي عبور نور استفاده مي گردد. عموما پنجره ها داراي شيشه هايي مات يا شفاف بوده و به وسيله چارچوب يا فريم در محل خود قرار مي گيرند. بسياري از پنجره هاي شيشه دار براي تهويه باز نگاه داشته شده و بسيار نيز براي جلوگيري از ورود آلودگي هوا و يا آلودگي صوتي بسته نگاه داشته مي گردند. اين پنجره از گذشته تا به امروز، جدا از بحث عبور نور يا ورود هوا يكي از عوامل زيبايي در هنر معماري و ساخت و ساز به شمار مي روند. از اين رو تا به امروز با گسترش و توسعه صنعت، انواع مختلفي از آن همانند پنجره دو جداره يا پنجره upvc توليد گرديده است.

قيمت پنجره لولايي دو حالته

درب و پنجره آلومينيوم و مصارف آن در ساختمان هاي جديد

از جمله عوامل مهم در افزايش ضريب هدررفت انرژي در بناها و ساختمان ها، استفاده از درب و پنجره هاي نامناسب مي باشد. درب و پنجره ها، راه هاي نفوذ رطوبت، حرارت و هوا به ساختمان بوده و دقت در انتخاب آنها، تا مقدار زيادي در هزينه هاي بعدي صرفه جويي مي كند. يكي از بهترين انواع پنجره عايق حرارت كه مي توان در ساختمان ها از آن استفاده نمود، پنجره آلومينيوم ترمال بريك مي باشد. يكي از ويژگي هاي پنجره هاي آلومينيومي، ضريب انتقال حرارت بالا در اين پنجره ها مي باشد. از همين رو براي اتصال قطعات آلومينيوم در اين درب و پنجره ها، از نوارهايي از جنس پلي آميد استفاده مي شود. پنجره هاي آلومينيومي دوجداره يكي از بهترين انواع عايق هاي صوت و دما مي باشند كه كاربرد گسترده اي در دفاتر اداري و منازل مسكوني دارند.

مزاياي استفاده از پنجره آلومينيوم در بازشوها

يكي از مهمترين مزاياي پنجره هاي آلومينيومي، عايق بندي بسيار مناسب اين در و پنجره ها، به دليل استفاده از لايه هاي متعدد عايق بين پروفيل هاي آلومينيوم مي باشد. به خصوص، در مورد پنجره هاي ترمال برك كه شيشه دوجداره را در لايه هاي وسطي قرار مي دهند، نفوذپذيري حرارتي و صوتي به ميزان قابل  توجهي .كاهش مي يابد. شما ميتوانيد ليست قيمت درب و پنجره آلومينيومي را در سايت ارس پن مشاهده نماييد.

پنجره UPVC چيست؟

براي اين كه بدانيم كه پنجره يو پي وي سي (UPVC) چيست، ابتدا مي بايست خود ماده ي «يو پي وي سي» را مطالعه نماييم. لازم به ذكر است كه يو پي وي سي (UPVC) مخفف عبارت Unplasticised Poly Vinyl Chloride بوده و از گروه مواد مصنوعي محسوب مي گردد.

پنجره با لولاي تك حالته

اين ماده اولين بار در سال ۱۹۱۲ توليد آزمايشگاهي شد و به علت خواص فوق العاده اش به شدت در صنعت درب و پنجره سازي مورد استفاده قرار گرفت. درب و پنجره UPVC ويژگي هاي خاصي داشت كه آن را از ساير متريال ها ازجمله آهن، چوب و آلومينيوم متمايز مي كرد. به طوري كه در بسياري از بازارها توانست جايگزين اين متريال گردد. به همين جهت از اواخر دهه ۵۰ در حدفاصل شهرستان هاي رشت و بندر انزلي اولين واحد توليد پروفيل UPVC احداث گرديد و تا به امروز رو به گسترش و رشد دارد.

مزاياي استفاده از درب و پنجره UPVC و پنجره ترمال بريك چيست؟

به طور كلي متريال UPVC مزاياي فوق العاده اي داشته و دليل متداول شدن آن نيز همين مزاياي گسترده اش است. به طور مثال براي اتصال قطعات مختلف درب يا پنجره معمولي، معمولا از بست هاي مكانيكي براي اتصال قطعات مختلف استفاده مي گردد. هم چنين تعداد ۳ عدد يا بيشتر از ورقه هاي فلزي براي اتصال به همديگر پيچ مي شوند. اين امر موجب مي گردد كه حتي اگر پيچ ها از جنس فولاد ضدزنگ باشند، بر اثر ايجاد واكنش گالوانيك در درازمدت پنجره دو جداره از هم بپاشد و يا از ظاهر بيفتد. در حالي كه در محصولات يو پي وي سي به هيچ عنوان اين گونه مشكلات مشاهده نمي گردد.

دليل اين امر نيز آن است كه محصولات UPVC به علت جوش خوردن و گداخته شدن با گرما و چسبيده شدن به هم با فشار قوي، در مقايسه با بست هاي مكانيكي قاب ها داراي مقاومت بسيار بيش تري هستند.

با اين حال اگر بخواهيم مزاياي استفاده از درب و پنجره هاي UPVC كه خود نوعي از درب و پنجره آلومينيوم هستند را به صورت ليست وار ارائه دهيم، مي توانيم موارد زير را يادآور گرديم:

۱- استحكام فوق العاده و وزن سبك: متريال يو پي وي سي داراي قدرت مكانيكي بالا بوده و در عين حال سبك و مستحكم در برابر سايش است.

۲- سهولت در نصب: يو پي وي سي از جمله متريال هايي است كه به سادگي شكل گرفته، بريده شده، جوش داده شده و نيز متصل مي گردد.

۳- ضدحريق بودن: يو پي وي سي به سختي مشتعل گشته و هنگامي كه عامل حرارت خاموش گردد ديگر نمي سوزد. لذا از اين لحاظ در مقايسه با انواع پلاستيك از لحاظ اشتعال و دودزا بودن بسيار كم خطر است.

۴- پايداري و ثبات: يو پي وي سي در برابر فساد شيميايي، پوسيدگي، تغيير رنگ، ضربه و سايش به شدت مقاوم بوده و عمر بسيار زيادي دارد.

۵- عايق بودن: اين متريال عايق جريان الكتريكي است. هم چنين صوت از آن بسيار كم تر عبور نموده و درب و پنجره هاي يو پي وي سي عايق مناسبي براي صوت نيز محسوب مي گردند.

۶- مانع نفوذ گرد و غبار و آلودگي ها به علت درزگيري كامل

۷- كاهش دهنده سرمايه گذاري اوليه و استهلاك سيستم گرمايشي ساختمان به علت جلوگيري از اتلاف انرژي

۸- تنوع اشكال بازشو و شكل پذيري متناسب با معماري و فضاي ساختمان

۹- حفاظت از محيط زيست از طريق بازيافت و قابليت استفاده در صنايع ديگر

۱۰- قابليت تقويت مضاعف با استفاده از پروفيل گالوانيزه در داخل يو پي وي سي

۱۱- عدم احتياج به سرويس مكرر (رنگ آميزي، تعويض و …)

همچنين در درب و پنجره هاي ترمال بريك از دو پروفيل آلومينيوم متصل شده به وسيله يك تيغه پلي آميد استفاده مي شود. در واقع ماده پلي آميد از انتقال حرارت بين دو مقطع آلومينيومي جلوگيري مي كند. اصطلاح ترمال برك نيز به دليل بروز پديده شكست حرارتي بين دو مقطع استفاده مي شود. از جمله مزاياي پروفيل هاي ترمال بريك مي توان به مقاومت اين درب و پنجره ها در برابر ضربه و مواد شيميايي، اشعه فرابنفش نور خورشيد و ماندگاري بالاي اين پروفيل ها اشاره كرد.

قيمت پنجره UPVC متري چقدر است؟

قيمت پنجره يو پي وي سي (UPVC) شايد به عنوان يكي از جنجالي ترين مباحث در دنياي درب و پنجره يو پي وي سي قلمداد مي گردد. بسياري به ارائه قيمت اين پنجره بر اساس متر مربع پرداخته و بسياري ديگر نيز اين قيمت ها را به علت سودجويي عده اي خاص مي دانند.

پنجره دو جداره

نكته ي بسيار مهمي كه بايستي در مورد قيمت پنجره UPVC به آن توجه نمود، نوع پروفيل (وين تك، ويستابست، فيرات و يا غيره) و هم چنين يراق آلات مصرفي و نوع شيشه (دوجداره يا سه جداره) است.

علت اختلاف بسيار زياد در قيمت پنجره UPVC، بيشتر بحث پروفيل و يراق مصرفي است. به عنوان مثال دو پنجره يو پي وي سي ممكن است مساحت يكساني به متر مربع داشته باشند، اما در عين حال يكي ساده و بدون بازشو باشد و ديگري بازشوي دوحالته داشته باشند. ( يعني هم به صورت افقي باز شود و هم به صورت عمودي)

طبيعي است كه هرچه تعداد بازشو و حالات باز شدن بيشتر باشد، مصرف پروفيل و يراق آلات مصرفي به تبع آن بيشتر بوده و در نتيجه هزينه بالاتر خواهد رفت.

براي درك بهتر اين موضوع به دو شكل زير دقت كنيد:

پنجره هاي فوق هر دو داراي مساحت برابر بوده و اگر مبنا را متر مربع قرار دهيم، بايستي هر دو پنجره دو جداره با يك قيمت قابل انجام باشند. اما اين در حالي است كه پنجره دو جداره شماره ۲ پروفيل و يراق آلات بيشتري نسبت به شكل ۱ مصرف نموده و بايستي قيمت آن بيشتر باشد. بنابراين به هيچ عنوان نمي توان قيمت پنجره UPVC را به صورت متر مربعي سنجيد.

۱- صرفه جويي در مصرف انرژي با درب و پنجره هاي ترمال بريك

آماري كه توسط سازمان بهينه سازي مصرف سوخت انتشار يافته است، نشان دهنده آن است كه به طور متوسط نزديك به ۱۰% از سطوح خارجي بنا ها به درب و پنجره اختصاص يافته است و از اين مقدار، حدود ۷۰% (يا بيشتر در مواردي كه از شيشه هاي فريم لس استفاده شود) توسط شيشه پوشانده مي شود و حدود ۳۰% باقيمانده متعلق به پروفيل ها مي باشد. طبق اين آمار، درب و پنجره هاي با سيستم ترمال برك به طور ميانگين حدود ۳۴% به كاهش اتلاف انرژي گرمايي و برودتي در فصول سرد و گرم سال كمك مي كند. همچنين مصرف سوخت و هزينه هاي اوليه ساخت تأسيسات ساختمان نيز در كنار آلودگي صوتي، به ميزان چشمگيري كاهش مي يابد.

۲- منظور از نماي فريم لس چيست؟

يكي از سازه هاي اصلي در هر ساختمان، شيشه است. مدتي است كه استفاده از شيشه هاي رفلكس در ساختمان ها و برج هاي بلند بسيار مرسوم شده است. در واقع برج ها و ساختمان هايي كه داراي نماي شيشه اي مي باشند، علاوه بر اينكه ظاهر چشمگيري دارند، نورگير تر بوده و روشنايي بيشتري را به داخل ساختمان ها مي رسانند. آلودگي صوتي در سطح شهرها باعث شده است تا بسياري از سازندگان ساختماني، به فكر استفاده از شيشه هاي چند لايه و دو يا سه جداره بيفتند. ظهور و استفاده از شيشه هاي با نماي فريم لس نيز در راستاي گسترش اهداف زيبايي و كاربر پسندي نماهاي شيشه اي ساختمان ها بوده است.

راه مقايسه قيمت در ارائه دهندگان پنجره يو پي وي سي چيست؟

بنابر نكته اي كه گفته شد، اگر شما قصد داريد كه براي پنجره يو پي وي سي قيمت بگيريد، ابتدا بايستي درباره طرح خود، يعني ابعاد پنجره، تعداد بازشو و حالات باز شدن تصميم قطعي بگيريد. هم چنين انتخاب كنيد كه چه نوع شيشه اي (دوجداره يا سه جداره) مي خواهيد انتخاب نماييد. سپس مي بايست با داشتن اين طرح و شرح آن براي ارائه دهندگان و فروشندگان درب و پنجره UPVC از آن ها قيمت بگيريد.

شكل مناسب پنجره يو پي وي سي را چگونه انتخاب نماييم؟

مسئله انتخاب شكل مناسب براي پنجره يو پي وي سي كاملا بستگي به سليقه و محل به كارگيري آن دارد. براي انتخاب شكل بايستي سوالات زير را از خود بپرسيد:

 • آيا در اين پنجره دو جداره نياز به بازشو داريم؟
 • آيا مي خواهيم حالات باز شدن متفاوت باشد؟
 • ابعاد دلخواه پنجره ما بايستي چقدر باشد ؟
 • آيا اين پنجره با ساير پنجره ها و اجزاي محيط هماهنگي دارد ؟

و سپس بر اساس پاسختان به اين سوالات، مي توانيد پنجره دو جداره دلخواه خود را انتخاب نماييد. با اين حال اگر هيچ ايده اي نسبت به انواع پنجره نداريد، شكل زير مي تواند در دادن ايده ي كلي به شمال كمك نمايد. خطوط قرمز، حالت باز شدن را نشان مي دهد:

 

مدل پنجره يو پي وي سي

عزيزان زيادي درباره مدل پنجره UPVC سوال كرده بودند. بايستي خاطرنشان كنيم كه مدل هاي پنجره يو پي وي سي در بازار بسيار متنوع بوده و بسته به كاربري شما متفاوت است. با اين همه در ادامه تصاوير مختلفي آورده شده كه مي توانيد از آن ها ايده بگيريد:

قيمت پنجره لولايي دو حالته

پنجره لولايي دو حالته

مزاياي گالوانيزه كردن پنجره

تفاوت لولاي تك حالته و دو حالته

برش پنجره قديمي

شيشه دوجداره دكوراتيو

انواع ديگر درب و پنجره آلومينيوم را در مقاله اي ديگر به صورت مفصل بررسي خواهيم نمود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]